2014 Perde Modelleri

2014 Perde Modelleri
2014 Perde Modelleri, mutfak perde, brillant perde, salon perde, stor perde, zebra perde ve ip perde modellerinden en güzel örnekleri sayfamızda inceleyebilirsiniz…

Mekâna giren doğal ışığın yönetilmesini sağlayan iç dekorasyonun en önemli ürünlerinden sayılan perdeler, mobilyalara uyum sağlaması açısından önemlidir. Perdenin seçiminde genellikle renk, doku, mobilyaya uygun olması ve tarza yönelik tercihler de önem taşımaktadır. Dekorasyonda bir ayrıntı olarak görülmese de mekân algısı üzerinde oldukça etkilidir. Görsel anlamda başarılı bir tasarım yaratılmasının mümkün olması açısından mobilya takımları ile perde arasında bir ahengin yakalanması gerekmektedir. İkisi arasında bir uyum yakalanmadığı sürece görsel anlamda bir güzellik sağlamak mümkün değildir. Renk tercihlerinde açık ve koyu tonların hâkim olması, mobilya ve perde uyumu konusunda tercih edilebilecek en kolay çözümdür. Özellikle evlerin salonunda kullanılan perdelerin mobilyalardaki baskın rengin en açık ya da en koyu tonu perde rengi olarak seçilmektedir.

Evlerin dekorasyonunun sağlanmasında en çok yapılan hata da, mobilya takımları ile perdelerin tamamen aynı renkten oluşmasıdır. Mekâna tek düzelikten ve donukluktan başka bir getirisi yoktur. Oldukça sıradan bir atmosfer oluşturan bu düzenek, uyum yakalanması açısından hoş görüntü oluşturmaz. Evlerde kullanılan mobilyaların birçok renkten oluşması ve mobilya takımlarıyla uyum sağlamak açısından mobilya deseninde arka fon olarak tercih edilmesi açısından tek renk perdeler seçilmektedir. Perde renginin seçiminde aynı zamanda zemin döşemeleri ve duvar renklerinin de etkisi olmaktadır. Hatta mobilyaların kullanıldığı yer de önemlidir. Doğrudan pencerenin önüne yerleştirilen mobilya takımlarıyla uyumlu renklere sahip bir perde modeli seçilirken, tamamen renkli bir perdenin tercih edilmesi de ilgi çekici bir hava yaratması açısından uygundur.

Bir evin en önemli aksesuarlarından birisi olan perdeler, bir pencereyi evin en muhteşem yeri haline getirmektedir. Ev dekorasyonunu sağlaması açısından oldukça özel ve gerekli bir parça olan perdeler, çeşitleri ile de dekorasyona tam anlamı ile yeni bir değer kazandırmaktadır. Yatak odasını, oturma odasını ya da salonu baştan yaratmak istediğiniz zaman öncelikle evin perdesinden işe başlayabilirsiniz. Perdede yapılan bir değişiklik ile özel bir dekorasyonun ilk aşamasını gerçekleştirebilirsiniz. Farklı ürün yelpazesi ile karşımıza çıkan perde modelleri, tüller, kalın kenar perdeleri gibi farklılık göstermektedir. Aslında son zamanlarda evlerin perdelerine baktığımız zaman geriye dönüş söz konusudur. Eski yıllardaki havayı modern dokunuşlar ile bugüne uyarlayan tasarımcılar, evlerimize ayrı bir hava getirmektedir.

Oldukça farklı ürünlerin aklımıza geldiği perde modelleri ile saçak saçak iplerden oluşan perdelerin yanında farklı alternatifler de karşımıza çıkmaktadır. Fransız dantelinin esintilerini taşıyan perde modelleri de son zamanlarda bayanların tercih ettiği perde modelleri arasında sayılmaktadır.

2014 yılı perde modelleri ile karşınızdayız. Evlerinize ayrı bir hava katmak istiyorsanız sitemizde yer alan perde modellerini inceleyebilirsiniz. En güzel, en yeni ve en modern tasarımlar ile sizlere yenilik, tazelik ve tatlı dokunuşları sunuyoruz. Hepinize iyi alışverişler dileriz.

2014 Perde Modelleri

Konu ile Alakalı Kelimeler: istikbal koltuk takımları GÖRSELLER, perde modelleri 2014, uclu kanepe#hl=tr, bebek resimi, unluler bere
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git