Bebek Kıyafetleri

Bebek Kıyafetleri
Minin yavrunuz dünyaya gelecek ve sizin için en güzel günler onun doğmasıyla beraber başlayacak. Peki, yavrunuz için alacağınız kıyafetleri seçerken almış olduğunuz ürünlerin doğal kumaş olması önemlidir. Daha çok parmaksız olan eldivenleri bebekleriniz için seçebilirsiniz. Aynı zamanda giysilerin dar olmaması da önemlidir. Almış olduğunuz kıyafetlerin makinede yıkanabilir olması da gerekmektedir. Çünkü bebekler çabuk büyümektedir ve sürekli olarak üstlerini kirletmektedirler. Bu yüzden kıyafetler sıkça değiştirilmektedir. Bebeğinizin cildi için yumuşak, doğal kumaşlar olması gereklidir.

Bebeğiniz ufakken body’ler bezin kaymasını önlemektedir. Aynı zamanda bebeğinizi sıcak tutmaktadır ve bebeğin bezinin değişmesi açısından da bodyler önemlidir. Birçok bebek yüzünün örtülmesinden de hoşlanmazlar. Alacağınız kıyafetlerde kıyafetin geniş ve yüzü kapatmayacak şekilde olması da önemlidir. Parmaklı eldivenler elleri parmak için yapılan boşlukların içinde sıkışabileceği için elverişli değildir. Parmaksız eldivenleri bebeğiniz için tercih edin. Giydirmiş olduğunuz çorapların, tayt ve botların hafif bol olması da önemlidir bu eşyaların dar olmaması gerekmektedir. Yeni doğan bebekler için özellikle 0-3 yaş arası diye satılan bebek giysilerini tercih edin.

Bebeğiniz için bir yaşına kadar önden fermuarlı olan tulum ve kıyafetleri seçebilirsiniz. Baş kısmı iyice genişleyen kıyafetler alınmalıdır. Bebeğin cildinin hassas olması dolayısıyla almış olduğunuz ürünlerin doğal iplik ve pamuklu olması da önemlidir. Aynı zamanda kıyafetlerin dikiş yerleri sert ve kalın olmamalıdır. Yoksa ciltte tahrişe ve kaşıntıya sebep olmaktadır. Tüylü, kalın kazakları bebekler için seçmeyiniz. Her mevsim pamuklu olan ürünleri seçiniz. Boyası akan kıyafetler bebeklerinize giydirilmemelidir. Aynı zamanda dantelli olan bağcıklı olan kıyafetler bebekler için tehlikeli olabilir. Bu aksesuarlar bebekler için seçilmemelidir. Aynı zamanda çok sıkı olan ve bebeğin cildinde iz yapan çoraplar da tercih edilmemelidir.

Bebek kıyafetlerinizi yıkarken onun giysilerini elde sabunla yıkayabilirsiniz. Ekolojik deterjanları ve bebek için özel olarak üretilen deterjanları da alabilirsiniz. İlk aldığınız kıyafeti yıkamadan kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Ayrıca bebek çamaşırlarını yıkarken leke çıkarıcıları kullanmayınız.

Özellikle 6. aydan sonra ek gıdalara geçiş yapılmaktadır ve onunla beraber bebek giysilerinde lekeler oluşması da doğaldır. Oluşan lekeyi önce soğuk suda ıslatın ve yarım saat kadar bekletin. Sonrasında sıcak suyla elde yıkayın. Giysinin üzerinde kurumuş bir leke varsa onu önce kazıyın ve suda bekleterek yıkayın. Bol su ile yıkadıktan sonra kurutabilirsiniz.

En güzel günlerde bebeğinize giydireceğiniz kıyafetleri sitemizden seçebilirsiniz. En güzel bebek kıyafetlerini sitemizden araştırarak kız ya da erkek çocuklarınıza giydirin. Sizin mutluluk kaynağınız olan bebeğinizin de giymiş olduğu kıyafetler önemlidir. Hoş kalın.

Bebek Kıyafetleri Albümü

Konu ile Alakalı Kelimeler: bebek kyafeti, 1 yaş doğum günü kiyafetleri, beşiktaş bebek kıyafetleri, oya örnekleri 2011, fenerbahçe bebek kıyafetleri, dantel üzerine işleme, dısney bebek kıyafetleri, bjk bebek kiyafetleri, bebek zıbınları fiyatları, degişik bebekıyafetleri elde işleme
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git