Dövme Modelleri

Dövme Modelleri
En güzel tattoo dövme resimleri, 3 boyutlu dövme modelleri, geçici dövme ve en ilginç & en çok tercih edilen dövme desenleri.

Günümüzde dövme artık çok moda. Yolda yürürken karşılaştığımız her üç kişiden en az birinde dövme görmek mümkündür. Kimilerinde güneş motifi, kimilerinde eros motifi, kimilerinde bir isim ya da yazı. Dövme, vücut derisi üzerine iğne vb. sivri araçlar kullanarak çizilip ve içerisine renk veren maddeler konularak yapılan resim, yazıdır.

Din görevlilerinin kimisi dövmenin yaradılışa müdahale edildiğini ve bundan sebep günah olduğunu dile getirirken, kimisi ise günah olmadığını söylemektedir.

Dövmenin yapılışı kadar bakımı da oldukça zor ve önemlidir. Yapıldığı ilk bir hafta boyunca hafif şekilde ağrı olmaktadır ve bunun içinde krem sürülmesi gerekmektedir. Dövmenin şeklinin korunması için oldukça özen göstermeniz gerekmektedir. İğneyle yapıldığı için yapılan bölgede ödem oluşur ve bu bölge iyi korunmadığı taktirde enfeksiyon kapabilir. Bölgenin iyileşme süresi bölgenin büyüklüğüne ve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Dövmenin yapıldığı bölgeye birkaç gün su temas ettirilmemelidir ve krem sürülmelidir. Yaranın iyileşmesi kabuklanma şeklinde olur. Kabukları kopararak atmak yerine kendiliğinden iyileşmesi için kabukları elinizde koparmayınız. Dövme yapılan bölgeyi güneşle temas ettirmeyiniz. Çünkü dövme yaptırılan bölge hassas olduğu için rengin solmasına ve cildin hasar görmesine neden olmaktadır.

Dövme renkli ya da siyah olarak yapılabilmektedir. Siyah renkli olan dövmeler diğerine göre daha kolay çıkmaktadır. Dövmeden sıkıldığınız takdirde çıkaracağınız zaman iz bırakmadığı için lazer uygulama tavsiye edilmektedir. Dövmenin çıkarılmasında lazer uygularken sadece bir seans yeterli olmamaktadır. Birkaç seansta kolaylıkla dövmeden kurtulabilirsiniz.

Dövme modelleri birbirinden çok çeşitlidir. En çok tercih edilen dövme modelleri şunlardır.
Ejderha, akrep, kedi, kol bantı, badi, yonca, kalp, lotus, Viking, ay, zar, kuru kafa, celtic, gül, peri, gül, bel, silah, kartal, arı, kanat, çiçek, balık, güneş, pegasus, yakuza, mantar, feminen dövme modelleridir.

Dövme fiyatları yaptırılan bölgeye ve şeklin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun için dövme yaptıracağınız yerle konuşmak, fiyat konusunda anlaşmak sizin için daha iyi olur.

Birbirinden güzel dövme resimleri

Dövme Modelleri Video

Konu ile Alakalı Kelimeler: dövme yazıları, yazı dövmeleri, kuş dövmeleri, kol dövmeleri 2012, kartal dövmeleri, kalıcı dövme, kol dövme modelleri, hint kınası dövme modelleri, kalıcı dövme modelleri, dvme modelleri yaz, akrep dövmeleri, geçici dövme fiyatları, kol üstüne yapılan dövmeler, kus dövmesi, savaşçı dövme modelleri, dvme modelleri, ÜÇ BOYUTLU DÖVME KUŞ TÜYÜ, iskelet modelleri, savaşçı dövmeleri, dövmeli badi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git