En iyi yabancı diziler

En iyi yabancı dizilerEn iyi yabancı diziler

Merhaba arkadaşlar bugün size izlemiş olduğum en iyi yabancı dizileri yazmak istiyorum. Ancak bu yazımdan önce bazı verileride siz Cozumx.com ziyaretçilerine sunmak istiyorum.

İzlemiş olduğum diziler içerisinde en kaliteli yapım olarak Games Of Thrones ve Spartacus’u seçebilirim. Eğer sizlerde hangi yabancı dizi izlenmeli diye düşünüyorsanız yazımızın tamamını okumadan çıkmayın. Özenle hazırlamış olduğum bu listede gerçekten en iyi diziler yer almaktadır ve izlediğinizde hiçbiri sizi sıkmaz ve heyecanla diğer bölümü beklersiniz. Belkide ben gibi 10 bölümü peş peşe izleyebilirsiniz… İlk olarak IMDB listesini sizle paylaşıyorum ancak bu listeye pekte güvenmeyin. Yeni diziler pek yer almıyor bu listede.

Imbd ‘ye göre son 10 yılın en popüler ilk 10 dizisi
1. Lost
2. House M.D.
3. Grey’s Anatomy
4. Heroes
5. How I Met Your Mother
6. 24
7. Glee
8. True Blood
9. Dexter
10. Gossip Girl

Size tavsiye edeceğim en güzel yabancı diziler

Game Of Thrones : ( 10 puan )
Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada 7 krallığın öyküsünü anlatıyor. Ayrıca Ak gezenler isminde ölü insanların olduğunu ve ejderhaların hüküm sürdüğü bir dünyada geçtiğinide size belirtelim. Dizinin ilk sezonu inanılmaz güzel ve oyuncular çok kaliteli. Örneğin Yüzüklerin Efendisi filminde oynayan Sean Bean başrollerde oynuyor. İlk sezonun son bölümlerine doğru Sibel Kekilli’de diziye dahil oluyor. Dizinin ilk sezonu bitti ve yeni sezon Nisan 2012 tarihinde çekilecek.

Spartacus Serisi : ( 9.5 puan )
3 sezondan oluşan bu seride Gladyatörlerin inanılmaz dövüş sahnelerini izliyorsunuz. Bu diziyi 18 yaşı altındaki kişilerin izlemesi sakıncalıdır. Ayrıca aile ile izlenecek bir dizi değildir. İçerisinde çok fazla kan ve erotik sahneler bulunduran bir dizidir.

Spartacus Sezonları:
1. Sezon : Spartacus: Blood and Sand
2. Sezon : Spartacus: Gods Of The Arena (Bu aslında eskiyi anlatıyor. İlk bu sezonu izleyebilirsiniz. Spartacus rolünde oynayan başrol oyuncusu öldüğü için böyle bir sezon geldi ve gladyatör okulunun nasıl yükseldiğini anlatıyor.)
3. Sezon : Spartacus: Vengeance

Prison Break : ( 9 Puan )
Michael Scofield isminde bir mühendisin haksız yere hapishaneye düşen kardeşini kurtarmak için yapmış olduğu çılgın planı anlatan muhteşem bir dizi. Michael Scofield abisini idamdan kurtarabilmek için tüm yasal yollara başvurmuştur ancak hiçbir umudun olmadığını anlaması fazla uzun sürmeyecektir. Tek çarenin kendisinin de aynı hapishaneye düşmesi ve abisini hapishaneden kaçırmak olduğunu düşünen Michael Scofield kararını artık vermiştir ve inanılmaz bir hapishane öyküsü böyle başlamış olur.

Fringe : ( 9 Puan )
İlk sezonunu izledim, güzel bir bilim kurgu dizisi. Filmin her bölümü bir sinema kalitesinde ve aksiyon hiç düşmüyor. Her bölümde farklı hikayeler var ancak her sezonda bir ana konu da mevcut. Filmde Walter Bishop adlı bir bilim adamının yaptığı çılgın işlere şahit olacaksınız. Ayrıca bu bilim adamının en az kendisi kadar ilginç ve zeki bir oğluda var. Bu ikilinin yanına FBI ajanı Olivia ‘da katılıyor ve FBI tarafından verilen gizli bir kurumda ilginç olayları çözmeye başlıyorlar…

Dexter : ( 9 Puan )
Gündüzleri adli tıp polisi olan Dexter Morgan geceleri ise bir seri katile dönüşüyor. Ahlaklı bir seri katil olan Dexter, yasaların elinden sıyrılmış suçluları kendi yöntemleriyle öldürüyor. Eğer bu dizinin 1 bölümünü izlerseniz zaten gerisi gelecektir. Kısacası Dexter’i herkesin tanıması gerekir diyorum ve bu diziyi mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Falling Skies : ( 9 Puan ) (yeni eklendi)
2012 itibari ile 2. sezonu başlayan dizide uzaylılar dünyayı istila etmeleri ve dünyadaki askeri gücü tamamen yok etmeleri konu alınıyor. Uzaylılara karşı direnen ufak direniş grupları kuruluyor, yaklaşık 200-300 kişi ancak hepsi askerlerden oluşmuyor bu grupların. Çoğu halktan oluşan bu gruplarda eli silah tutanlar uzaylılara karşı direnişe geçiyor. İlk sezonda 3 direniş grubu söz konusu ancak biz sadece 1 tanesini görebiliyoruz. Hayatta kalabilme mücadelesini anlatan bu dizi gerçekten güzel ve Steven Spielberg ‘de işin içinde olması zaten kaliteli bir dizi olduğunu göstermekte.

Lost : ( 8.5 Puan )
Bir uçakta yolculuk eden insanların, uçağın bir adaya düşmesi sonucunda yaşadıkları anlatılıyor. Ancak dizi ilerledikçe olayların çok farklı olduğunu anlıyorsunuz. Fantastik bir hikaye ve oyuncu kadrosu çok sağlam.

Heroes : ( 8 Puan )
Üstün özellikleri olan insanların iyi ve kötüler arasında olan savaş hikayesi. Bir nevi X-Men gibi diyebiliriz.

True Blood : ( 8 Puan )
Vampirlerin, kurt adamların ve hatta perilerin yaşadığı ve birbirleriyle savaştığı bir dünya.

The Vampire Diaries : ( 8 Puan )
İşte size bir Vampir filmi daha. Zaten adı üzerinde “Vampir Günlükleri”. Filmde Vampir’lerin dışında cadılarda var. Tabii dizinin ilerleyen bölümlerinde farklı güçlere sahip ırklarda çıkmaya başlıyor. Dizide vampirlik dışında aşk meşk olaylarınada yer verilmiş.

Super Natural : ( 8 Puan )
İki kardeşin doğa üstü güçlerle savaşması ve kaybolan babalarını aramaları anlatılıyor. Çok popüler bir dizi.

Breaking Bad : ( 8 Puan )
Akciğer kanseri olan bir kimya öğretmenin ailesine iyi bir miras bırakabilmesi için doğru yoldan sapmasını anlatıyor. Filmde kimya öğretmeni eroin üretim ve satış işine giriyor ve bu işte yükselmeye başlıyor.

Dr Who : ( 7.5 Puan )
Bir telefon kulübesiyle zamanda yolculuk yapan çılgın doktorun öyküsü.

Once Upon a Time : ( 7.5 Puan )
Lost’un yapımcılarından yeni bir hikaye. Pamuk prenses, Cindirella, Kral Midas ve daha birçok masal karakterinin hikayelerinin birleşmesi ve paralel bir dünyaya lanet sonucu gelmeleri anlatılıyor.

Sons of anarchy : ( 7.5 Puan )
Harley Davidson kullanan bir grubun kurmuş olduğu klub ve bu klub üyelerinin yapmış olduğu pis işler anlatılıyor. Çetelerin ve silahların havada uçuştuğu bir film. Bu türü sevenler kaçırmasın.

Primeval : ( 7 Puan )
Milattan milyonlarca yıl önceye açılan anormali denilen kapıların açılması sonucunda dinazorların yaşadığımız dünyaya gelmeleri ve bu olayları düzene sokup gizlemeye çalışan devletin kurduğu bir örgütün hikayesi anlatılıyor.

Sanctuary : ( 6.5 Puan )
Değişik özellikleri olan insanların yani anormal denen yaratıkların hikayesi anlatılıyor. Heroes benzeri ancak o kadarda akıcı olmayan bir dizi. Yinede izlenebilir ve kaliteli bir yapım. Her bölümü farklı olsada her sezonda bir olay açığa çıkıyor.

Terra Nova : ( 6.0 Puan )
Dünyanın artık yaşanmayacak şekile gelmesi ve bilim adamlarının bulmuş olduğu bir kapı aracılığı ile bir grup insanı milattan önceki bir tarihe göndermeleri anlatılıyor. Burada da dinazorlarımız yaşıyor ve bazı maceralar kendiliğinden oluşuveriyor.

Bunların dışında Smallville, Battlestar Galactica, Friends, Dexter, Merlin, Chuck, Being Human, The OZ, Fringe, The Sopranos, Boardwalk Empire, Nikita, Person of Interes, The Mentalist gibi kaliteli yapımlarıda izleyebilirsiniz.

Bunların dışında izlediğiniz diziler varsa bu konu altından yorum yapabilir ve dizileri anlatabilirsiniz. Ayrıca komedi dizilerinide yazmadım arkadaşlar. Pek komedi dizisi izlemiyorum ama en tanınmış komedi dizileri How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, It’s Always Sunny in Philadelphia diye sıralayabiliriz.

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkürler…

Konu ile Alakalı Kelimeler: en iyi yabancı diziler, en iyi diziler, yabancı diziler ve konuları, en iyi yabancı diziler 2012, en güzel yabancı diziler, dünyanın en iyi dizileri, yabancı dizi önerileri, 2012 en iyi yabancı diziler, yabancı diziler ve konuları 2012, yabancı dizi konuları, yabancı dizi tavsiyeleri, yabancı dizi önerileri 2012, en iyi dizi, yabancı dizi tavsiye, önerilen yabancı diziler, en iyi fantastik diziler, 2012 yabancı diziler, en güzel yabancı diziler 2012, yeni yabancı diziler 2012, yabancı dizi tavsiyeleri 2012

Etiketler:

En iyi yabancı diziler Konusuna 52 Yorum Yapıldı
 1. esra diyor ki:

  konusu Amerıkalı askerın Irak ta esır dusmesı olan dızının ısmını hatırlayan var mı?

 2. Eser Yüksel diyor ki:

  1 NUMARA PRİSON BREAK

 3. Duru Kalay diyor ki:

  Supernaturallllllllllllll ızleyınnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!

 4. Gülşah Warner diyor ki:

  How i met your mother bence durum komedisi dalında bir numara,özellikle Barney karakteri kült olmuş bir karakter.Vampir günlükleri ise izlenmesi keyifli özellikle melezler girdikten sonra senorya daha iyiye gitmeye başladı

 5. Serkan ACAR diyor ki:

  Dizi izlemek istiyordum.dedim ki yorumlara bir bakayım ama herkes bir diziyi gelmiş geçmiş en iyi dizi diye yazmış karışmış kafam daha da karıştı maalesef. Ben prison break izledim game of thrones ve spartacusü izlemekteyim.Sırada merlin supernatural the walking dead ve breaking bad var.Acaba hangisi olmalı

 6. emin taşkın diyor ki:

  supernatural
  game of thrones
  lost heroes
  beastof befeult
  spartakus
  breakıng bad
  person of ınterest
  The Walking Dead
  Revolution
  merlin
  daha çok bütün dizileri zevkle izlerin hepsinin yeri ayrı kısacası adamlar dizi film yapmasını ii biliolar herkese teşekkürler..

 7. Tumer diyor ki:

  benim icin ise:
  1) Spartacus
  2) Breaking Bad
  3) Dexter
  4) Game of trone
  5) Death Note
  6) OZ
  7) Code Geass
  8) Arrow
  9) One Outs
  10)Continium

 8. Ahmet S diyor ki:

  bi dizide aksiyon yok diye kötü denmesi zoruma gidiyor bana göre ilk 5 şu şekilde olmalı 1-Breaking Bad 2-Game of Thrones 3-Prison Break 4-Lost

 9. Cihan Güven diyor ki:

  Thorne-Sleepyhead. ve scaredy cat Mini dizi

 10. emre eren diyor ki:

  toplam 17 sezon devam etmiş olan sg-1 sg-atlantis ve sg-universe’in bu listede yer almamış olması ve kimsenin bahsetmemiş olması ilginç

 11. Elif diyor ki:

  Bence Supernatural 1. sırada olmalıydı dizi mükemmel

 12. dante diyor ki:

  arkadaşlar en kral dizi game of thoronesdir.
  tarihi en iyi şekilde anlatıyor.
  spartcus ise biraz daha farklı
  benim bildiğim spartacusle bu dizi olan spartacus arasında çok fark var.spartacus isyanı özgürlük için çıkmıştır ve en fazla 10 bölüm olabilir.BU sorun spartacuste değil diziyi yapan şirkette

 13. Hira Yazmaz diyor ki:

  The wampire diaries ı kesinlikle öneriyorum. 2.olarak supernatural izleyin 3.sezondayım ve muhteşem!! Ve pretty little liars kesinlikle izlemelisiniz, üst üste 4 5 bölüm izlediğim oluyor

 14. elllll ssss diyor ki:

  1-spartacus
  2-game of the thrones
  3-preaseon break
  4-lost
  bu yazdığım listede ki dizileri 2 defa izledim. muhteşem bence. haaa bide sizlere bir tavsiyem var. The OZ diye bir dizi var. eğer 18 yaş üzeriyseniz mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. hapishane dizisidir. bir amerikan hapishanesinde düşününki araplar-almanlar-afrikalılar- vb bir çok milletin bulunduğu birazda şiddet içeren bir dizi. şittetle tavsiye ederim… iddaa ediyorum. ilk 2 bölümünü izledikten sonra buraya tekrar gelip bana teşekkür edeceksiniz. not: eski bir dizidir. her yerde bulamazsınız..

 15. anonim diyor ki:

  iyi hoş eline sağlık oylama yapmışsnda the walking dead nerede ? ne bicim oylama

 16. Serdar k. diyor ki:

  Dexter dunyada gelmia gecmis en iyi dizi ve filmdir :))

 17. Ahmet diyor ki:

  herkes kafasına göre yazmış dizilerin çoğu güzel zaten siz çamur atsanız da atmasanız da hoşuna gitmezse izlemezsin sen sevmiosan başkası seviodur o kadar nacizane benim de bi listem var

  Six feet under
  Game of thrones
  Lost
  Grey’s Anatomy
  Misfits
  Supernatural
  Fringe
  The Big Bang Theory

 18. BircanGuney diyor ki:

  Spartacus’Bir Efsane Bir avuç insanın ÖZGÜRLÜK Savaşını anlatıyor !

 19. meltem diyor ki:

  the tudors izleyen yok mu aranızda, ben böyel güzel bir dönem dizisi izlemedim. Tarihe ve tarihin derinliklerine, saray entrikalarına meraklılar mutlaka izlemeli. Benim favori dizimdir. Sonrasında ise how i met your mother ve game of thrones… lost da iyiydi ama finali ile hayal kırıklığı yarattı o yüzden onu sıralamadan çıkarın, bence insanları çok güzel 6 sezon kandırdılar:)

 20. şşşşş ule diyor ki:

  insanlığı öğretmeye çalışan bir çok yapım sıkar. Ama Kyle xy dizisinde öyle bir işleyiş var ki, asla sıkılmadan gülümseterek izleyeceksiniz. Ve kesinlikle kısa sürede bitireceğinizden eminim. yalnız filmi yarıda bırakmışlar yani diziye kendini kaptıranların canını sıkacak bir durum ama şiddetle tavsiye ediyorum. Ailece izlenebilecek eski bir dizi…

 21. Kemal diyor ki:

  The Numbers… Eskidir ve yarım bırakılmıştır ama konu işleniş ve oyunculuk etkilemiştir beni…

 22. caner açar diyor ki:

  supernaturalı nasıl koymazsın!!!

 23. Doğuş diyor ki:

  Teen Wolf yokmu harika bir dizii :D

 24. aygün diyor ki:

  game of thrones i beğenmeyen sanattan anlamayandır .. sinema keyfinde ewet yavaş ilerliyor ama muhteşem bir kurgu .. 1. ve 2.sezon finaline bakım deha üstü şeyler oluyor .. puanlamayı çok guzel yapmışın tebrik ediyorum seni kardeşim sadece lost dan cacık olmaz :)))

 25. burak diyor ki:

  spartacus ve game of the thrones kesinlikle izlenmeli…

 26. Ceremi636 diyor ki:

  Blue Mountain State komedi dizilerinin içinda 1 numara diyebilirim ;)

 27. alper diyor ki:

  game of thrones’a çamur atanlar sizin dizi izleme zihniyetinizle – yani şöyle (ay yok biri uçsun , yok bilmem ne biri doğrasın iyi adam hep ayakta kalsın) – adamakıllı en iyi yapıtlardan birini yargılayıp atmanız saçmalık olmuş.Sonuç olarak Game of thrones en kral dizidir fakat kitabı ondan da kraldır.

 28. merve diyor ki:

  Six Feet Under izlemişseniz yukarıdaki dizilerin hiçbiri güzel gelmez benden soylemesi şimdiye kadar çekilmiş en iyi dizidir. final bölümüne imdb nin 9.8 verdiği tek dizi bidaha oylesi gelmez :(

 29. bregma27 diyor ki:

  game of thrones dizisini aksiyon dizisi manasında izlerseniz gaflete düşmüş olursunuz.Ben o diziyi izlerken tarihin derinliklerinde hissediyorsam kendimi,en önemlisini başarmış demektir.Öyle bir ortamı yaratmak kolay değil.The walking dead dizisi tartışmaya çok müsait bir dizi,zombileri izlemek için izleyenler var mesela:) orada insan doğasını müthiş bir felsefeyle anlatıyor,iktidar mücadelesinin yer yüzünde tek bir insan kalana dek süreceğinin vurgusu yapılıyor,çoğu zaman birbirimize ihtiyacımız olduğunu,dünyada gerçekten zor zamanlar geçirdiğimizde sığınacağımız son limanın yine insanlar olacağını anlatıyor…Eğer o dizi bir zombi dizisi olsaydı( bana göre değil) burada o dizinin saçmalıktan ibaret oldugunu ispat edecek tonla eleştirel düşünce yazardım,şaşar kalırdınız… isterseniz yazayım?

 30. melek diyor ki:

  boys over flowers 4/4 lük bir dizi izlemeyen hemen izlesin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  şiddetle tavsiye ediyorum süper anlatmaya kelimeler yetmezz lütven bakıp geçmeyin izleyin sonra teşekkür etmeye kapıma geleceksiniz ;)
  işi gücü bırakın millet :D

 31. amigo diyor ki:

  persons unknown u hiç mi kimse izlemedi tek sezon 13 bölüm o diziyi izleyip de etkilenmicek insan hayran kalmıcak insan çok azdır

 32. kintodin diyor ki:

  ya arkadaşlar herkez kendi zevkinden bahsetmiş yok şu kötü bu kötü demişsiniz ayıp ya biraz perspektif bakın adamların imdb de bütcesine bakın oyle konusun altyapı ve oyuncuları cok cok iyi gercekten kaliteli ha konu itibari ile beğenmezsin o ayrı ama 1 cümleyle bazı dizileride harcamanıza gerek yok

 33. Mr.Reese diyor ki:

  Hiç kimse bahsetmeyecek diye içim gitti.Yinede sadece bir kişi bahsetmiş.Person Of İnterest diyorum başka birşey demiyorum.Lostun senaristi ve yapımcısından ( j.j. abrams )

 34. Joseph diyor ki:

  İlk 5 sırayı komple işgal eder Game of Thrones. Fringe’i ise bu sıralamaya sokmuyorum, o dizi efsanedir. Lakin Game of Thrones ile birinciliği paylaştırabilir sıralama isteyenler

 35. Murat diyor ki:

  Admin aman aman…Doctor Who ve The Mentalist bunlar kesinlikle yazıya eklenmelidir..Çok kaliteli ve izleyici kitlesi çok büyük dizilerdir.Verdiklerinizin çoğunu izledim ama emin olun ki benim dediğim diziler de en az yazılanlar kadar iyi.The Mentalistin 4 sezonunu 2 haftada bitirdiğimi hatırlıyorum.. Doctor who zaten tartışılmaz :))

  1. admin diyor ki:

   Dr Who zaten listede var ama açıklamasını kısa yazdım :) Güzel dizidir tabiiki. Mentalist adlı diziyide 3 bölüm izledim bakalım şu an Vampiries Daires takılıyorum, bitince Mentalist’e dönüş yapacam kısmetse :)

 36. beyza diyor ki:

  benim için en iyi dizi boys over flowers kesinlikle izlemelisiniz

 37. özlem diyor ki:

  Kesinlikle Lost bana göre en iyi yabancı dizi özlellikle 1.,2. ve 3. sezonları harikaydı sonra senaryo ilk 3 sezonun dışında gelişiyor.Eğer yabancı dizi izlemek istiyorum diyosanız arkadaşlar sizi Lost,Game of thrones ve Merlin’i öneririm.

 38. admin diyor ki:

  Listemize The Walking Dead, Fringe ve Dexter eklenmiştir.

 39. selin diyor ki:

  bencede ya The Walking Dead’ı nasıl koymazsınız ? eğer kaliteden sözediyosanız game of thrones Walking Dead’in yanında 0 kalır !

 40. burak diyor ki:

  1 kişide the walkıng dead izlemedi mi ? :S

 41. sezai14 diyor ki:

  Bence en başa fringe koyulmalı müthiş bir dizi.

 42. Mustafa diyor ki:

  1 : prison Break
  2 : Spartacus
  3 : Game of thores
  4 : person of interest
  5 : The event
  6 : Lost
  7 : Lost Room
  İzlediklerim Arasında sıralamam böyle Hepsi izlenebilir..

 43. can diyor ki:

  1. dizi çok güzel oturmuş Game of Thrones çok iyi bir dizi gerçekten. Diziyi ilk 5 bölümde kapatan arkadaş kişileri tam yerine oturtamamıştır çünkü gerçekten karışık ama diziyi anladıgınız zaman muhteşem bir hal alıyor. 20 Bölümünü 2 günde izledim izlemiyen arkadaşlara önerilir.

 44. emre diyor ki:

  hemen hemen bütün diziler var ama sıralama çok şaşırtıcı 24 isimli diziden bahsedilmiyor oysaki game of thrones onun yanında çok basit ve ona göre kalitesiz. Prison break ve 24 ü özellikle tavsiye ederim ikiside mükemmel diziler.

 45. ilayda diyor ki:

  ben pretty little liars’ıda şiddetle tavsiye ederim.Dizide bilimkurgu yok ama olaylar çok akıcı gelecek bölümleri tahmin edilemeyen bir dizi. Şu an 2. sezonunda mutlaka izleyin

 46. Alican diyor ki:

  Emre yıldıran olm diziden belli bişey anlamamışsn :)

 47. Alican diyor ki:

  bencede dünyanın en ii dizisi game of thrones

 48. zühre diyor ki:

  the vampire diaries i de isterim:) ama yine de tavsiyelerin icin sagol

 49. selcuk ozen diyor ki:

  fringe nerde kardesim dexter nerde.

 50. Emre Yıldıran diyor ki:

  Game of Thrones’i ilk sıraya koymanız çok saçma olmuş. Çünkü dizide aksiyon yok. İlk sezon çok iyi diyorsunuz ben ilk 5 bölümünü izledim ruhum sıkıldı. Halbuki eski çağ film ve dizilere bayılan bir insanımdır. Bu diziyi tavsiye etmiyorum. Spartacus ilk sırada olmalıydı, izlemeyenler içinse lost ve preson break kesinlikle izlenmelidir. Ayrıca heroes çok çocukca bir dizi, yine de izleyebilirsiniz, bazılarınız keyif alacaktır.

  1. admin diyor ki:

   Game of thrones sanatsal bir dizidir ve konu yavaş ilerler. 2. sezon bu dediklerinize pişman olabilirsiniz :)

Sayfa başına git