Kanaviçe Modelleri

Kanaviçe Modelleri
En yeni model Kanaviçe örnekleri, Kanaviçe etamin örnekleri, Kanaviçe seccade örnekleri ve en güzel kanaviçe işleme örneklerini sitemizde inceleyebilirsiniz…

Kanaviçeleri patiskaya işleyerek çok farklı ve şık tasarımlar yaratmanız mümkündür. Günümüzde pek fazla kullanılmasa da halen keyifle kullananlar olduğuna eminim. Kanaviçe ile etamin birbirine çok benzemektedir. Her ikisinde işleniş biçimi aynıdır ve etaminin delikleri kendiliğinden oluşturulmuştur. Kanaviçe ise patiskanın üzerine dikilen delikli bir işleme kumaşı üzerine bir kasnak yardımı ile işlenmektedir.

Kanaviçe olarak daha çok çiçekli işlemeler bulunmaktadır. Kanaviçe olarak yastık modelleri, çocuk yastıkları, battaniyeler, havlu kenarları, sehpa örtüleri, seccade modelleri yapılmaktadır. Özellikle havlunun üzerine yapılan işlemeler doğanın en nadide çiçeği olan gül desenleri havluya oldukça şık bir hava yaratmaktadır. Aynı zamanda bebeklerinizin karyolalarını süsleyecek yatak takımına işlenmiş olan kanaviçe örnekleri de yatak takımını olduğundan şık göstermektedir. Örtülerinizin kenarına saksıca bir çiçek ve kocaman bir gül örneği çok hoş durmaktadır. Aynı zamanda sarı bir havlunun üzerine işlenmiş olan mor güller harika durmaktadır. Küçük mini çiçeklerle dizayn edilmiş masa örtülerini işlemek hem kolay hem de çok zevklidir. Aslında müsait olan bayanlar için kanaviçe işlemek ve etamin işlemek çok keyifli bir uğraştır. Bir kanaviçe işledikten sonra örtülerin etrafına dantel örerek de yaptığınız eşyayı daha şık hale getirmeniz de sizin elinizdedir. Renkli bir etamin üzerine sol anahtarının üzerine çiçekler ve kuşlar işleyebilirsiniz ve şık bir tasarımı hayata geçirmiş de olursunuz. Duvara pano ya da tasarım yastıklar yapmanız için renkli bir kumaşa işleyeceğiniz gonca saplı bir gül oldukça hoş durabilir.

Kasnaklarda nakış nakış işlenen her bir örnek… Kanaviçeler çeyiz sandıklarının en gözde ürünleri arasında sayılmaktadır. Çünkü en çok emek verilen ve en zahmetli el emeği göz nuru sayılan ürünler arasındadır. Bazen bir çarşaf kenarına bazen bir seccadeye ya da bir dekor olması açısından pano olarak evinizin duvarını süsleyen el emeği göz nuru olarak yapılabilir. Gözden kaçan tek bir nakış yapmış olduğunuz tüm emeğin bozulmasına sebep olmaktadır. Kanaviçe işlemek ne kadar zor olsa da gelinlik kızlar kanaviçeleri işlerken ne hayaller kurmaktadır. Her bir ilmeğinde hasretlikler, özlemler, sevinçler, mutluluklar ve hüzünler saklıdır. İşleme yapmak kolay değildir. İnsanları bulunduğu yerden sıyırıp bambaşka diyarlara alır götürür. İşlediğiniz örneğe konsantre olup kimi zaman sessiz sakin kimi zaman da bir türkü eşliğinde işlemenizi yaparsınız. Günümüzde değerlendirilen kanaviçeler nevresim takımları, pike takımları ve çarşaf kenarlarında kullanılmaktadır. Sizlerin önceden yapılmış olan kanaviçe örneğiniz yoksa kızınızın çeyizinde el emeği göz nuru olan güzel bir kanaviçe etamin takımı bulunabilir. Zevkinize uygun olan ve istediğiniz renkte modeli seçip işlemeye başlarsınız. Özellikle kırlentlerde hoş duran bir şey var ki o da hercai menekşe modelidir. Çok şık ve gösterişli duran bir modeldir. Böyle bir kırlente sahip olmayı herkes istemektedir. Salonunuzun koltuklarında kanaviçe işlemeli kırlentler çok hoş duracaktır.

Birbirinden şık ve gösterişli olan kanaviçe modellerini sizler için seçtik. Sitemizden en güzel kanaviçe modellerini inceleyebilirsiniz.

Kanaviçe Modelleri Örnekleri

Konu ile Alakalı Kelimeler: kanaviçe modelleri, seccade örnekleri, kanevie modelleri, kanavie, kanaviçe seccade örnekleri, никах, pike örnekleri, oya örnekleri resimleri, etamin seccade örnekleri, Kanevie rnekleri, zara orgu sapka modelleri, yatak odası dantel motif, carsaf modellerı, bebek atkı modelleri, KANAVİÇE SECCADE, lif örnekleri 2012, yeni pike modelleri, bebek kanaviçe örnekleri, namazlık örnekleri, şapka bere ve atkı modelleri
Kanaviçe Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. hayriye diyor ki:

    merhabalar cozumx ailesi,
    benimde çeyizimde kanaviçe örnekleri var. hatta şu anda kanaviçe pike modeli işlemekteyiz. oldukça şık duracağa benziyor. bittikten sonra kanaviçe pike takımımı ve yastıklarını sizinle paylaşmak isterim. çeyizimde kullanacağım bu örnek oldukça şık duracak.
    böyle güzel bir sitede paylaşım yapmak beni çok mutlu ediyor. kolay gelsin ıı çalışmalar

Sayfa başına git