Mont Modelleri

Mont Modelleri
Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte havaların soğumasıyla insanlar kışlık kıyafetlerini de çıkarmak zorunda kaldı. Bunun yanında birkaç mevsim boyunca kullanmayı düşünerek almış olduğumuz montların kimisi uzun ömürlü olmamaktadır. Peki, mont alırken nelere dikkat etmeliyiz? Mont alırken kış mevsiminde giyeceğimiz için ve havaların soğumasıyla ve yağmurların artmasıyla birlikte sıcak aldığımız montun sıcak tutması önemlidir. Aynı zamanda terletmeme özelliğinin de olması önemlidir. Bayanlar olsun baylar olsun öncelikle estetiğe önem vermektedir. Ama şıklığın yanında aldığımız montun su geçirmez olması da önemlidir. Dayanıklı olması ve fonksiyonel olması da gerekmektedir. North Face ve Colombia markasına ait olan montlar, su geçirmez özelliklerinin yanında çabuk kuruyabilme özelliğine de sahiptir ve sizi kuru ve terletmeden sıcak tutabilmektedir. Bunun yanında montların fiyatı biraz pahalı olsa da ürünler kullanım açısından çok fonksiyoneldir ve insanlar tarafından şikâyet gelmemektedir.

Aldığınız montun şık olması da işlevsel olması da önemlidir. Havanın sıcaklığına göre her daim kalın kabanlar giymek pek sağlıklı olmayabilir. Sıcaklığın normal olduğu zamanlar ince dokunmuş ve hava alan montlar daha kullanışlı hale gelecektir. Mevsim geçişlerinde baylar ve bayanlar için kapüşonlu olan ince olan modeller daha çok tercih edilmelidir. Yağmurlu ve rüzgârlı havalarda ise rüzgârlık modelleri hem parlak renkleri ile hem de kullanışlılık açısından beğenilmektedir. Gündelik amaçla olsun spor amaçla olsun kullanmış olduğunuz yağmurluk ve montların çeşitli ceplerinin olması ve katlandığı zaman fazla yer kaplamaması da aranılan özellikler arasında sayılmaktadır. Aynı zamanda almış olduğunuz montun çeşitli ceplerinin olması yürüyüş yaparken ve koşarken mp3 çalarımızı ya da cep telefonumuzu koyabilmemiz açısından da fonksiyonel olmalıdır. Bunun yanında rahat temizlenebilme özelliği ve yırtılmaması da gerekmektedir.

Erkeklerin modayı takip etmediklerini ve ellerine her geçen ürünü giydiklerini düşünsek de birçok erkek günümüzde modayı yakından takip etmektedir ve modaya uygun giyinmektedir. Bayanlar ve erkekler kış ayları için deri montları da tercih etseler de daha çok erkekler tarafından deri montlar giyilmektedir. Özellikle vücut yapısına uygun olan modeller erkeklere daha çok yakışmaktadır. Deri montlar da pek fazla değişiklik olmamakla birlikte modaya her daim uymaktadır. Yinede erkekler için siyah ağırlıklı olan deri montlar tercih edilmektedir.

Baylar ve bayanlar için en güzel mont modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Bu kışa damgasını vuracak en güzel montlar ile karşınızdayız. Sitemizden mont modellerini incelemeden alışverişe çıkmanızı tavsiye etmeyiz. En güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Hepinize iyi günler dileriz.

Mont Modelleri

Konu ile Alakalı Kelimeler: lif örnekleri ve yapılışı, 2012 lif modelleri, yabanci sitelerden orgu bere ornekleri, sünnet pike takımları örme dantel örgüleri, elişi örnekleri 2012, songul bayam facebook, pike danteli, orgu bayan bere modelleri, никях, salon takımı iğne oyası örnekleri, inşaat montları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git