Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Yazısı

Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Yazısı
Mutlulukla ilgili kısa kompozisyon örneklerini sayfamızda inceleyebilir ve bu yazıları bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

Mutlu olmak tabiî ki her insanın olmak istediği bir biçimdir. Kimi yaptığı işlerle, kimisi ailesiyle, kimi yaptığı şeylerle mutlu olmak ister. Neticesinde mutlu olmak ister nasıl olursa olsun. Tabi aramızda küçük şeylerle de mutlu olanlar vardır. Mesela sevdiği insandan gelen küçücük bir mesaj, o insanın bütün gün mutlu olmasını sağlayabilir.

Mutluluk aslında küçücük şeylerde saklıdır. Tahmin edemeyeceğimiz şeylerde. Küçücük bir çikolata bile bir insanın mutlu olmasını sağlıyorsa, sevdiği bir şeyi yapmak onun daima mutlu olmasını sağlayabilir. Bir öğrenci için küçücük bir aferin sözcüğü bile onun mutlu olmasına, yüzünde güller açmasına yardımcı olmaktadır. Aslında hepimiz değer bilmeyen mutsuz insanlarız. Sizinle kısa bir hikâye paylaşacağım. Günün birinde Tanrılar mutluluğu saklamak istemişler ve birisi yıldızlara, birisi ormanın içerisine, birisi denizin dibine diye sıralama yaparken, içlerinden birisi mutluluğu nereye saklarsak saklayalım. İnsanoğlu arar ve neticesinde mutluluğu bulur demiş, ancak onu içlerine saklarsak kimsenin aklına kendi içine bakmak gelmez demiş. Ne kadar doğru demiş bence. Kişi mutluluğun ya da mutsuzluğun sebebini hep başkasında görürken, oysa kendisinde olduğunu akıl edemez.

Aslında hepimiz değer bilmeyen, mutsuz kişileriz. Çünkü sevdiğimiz insanlara, ailemize, arkadaşlarımıza ve dostlarımıza yeri geldiği zaman surat asabiliyoruz. Biliyoruz ki onlar her daim bizim yanımızdalar ve her ne yaparsak yapalım bizi terk etmeyecektir, bizi affedecektir. Küçücük şeylerle mutlu olmasını bilmemiz gerekmektedir. Sağlığımız yerindeyse, aklımız yerindeyse mutsuz olmamızı gerektiren bir durum bizim için yok demektir. Sağlıklı günler geçirmenizi diliyorum. Hoşça kalın.

Mutluluk

Mutluluk

Konu ile Alakalı Kelimeler: mutluluk ile ilgili kompozisyon, mutlulukla ilgili kompozisyon, mutluluk ile ilgili kompozisyon örnekleri, mutluluk ile ilgili kompozisyon kısa, mutluluk kompozisyon, mutluluk ile ilgili kompozisyonlar, mutluluk ile ilgili kısa kompozisyon, kompozisyon yazıları, mutluluk kompozisyonları, mutlulukla ilgili kompozisyon kısa, mutlulukla ilgili deneme yazıları, mutluluk ile ilgili kompozisyon yazısı, mutlulukla ilgili kompozisyon örnekleri, mutluluk ile ilgili deneme yazısı, mutluluk nedir kompozisyon, mutluluk ile ilgili deneme yazıları, ikibinoniki nikah sekerleri, mutlulukla ilgili kısa kompozisyon, mutlulukla ilgili kompozisyon ödev, mutluluk hakkında kısa deneme e ödev
Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Yazısı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. hayriye diyor ki:

  Son zamanlarda sık sık yüzün gelir oldu aklıma.
  içime saplanan bir sızıdan sonra, yavaş yavaş acını çıkartıyor bütün anılar.
  Nefes alışlarım yavaşlıyor, gözümden düşen düşene yaşlar.
  Ardı ardına..
  Ve sıra sıra.
  Canıma can katan hayallerin canımı çıkartıyor artık.

 2. hayriye diyor ki:

  Bir yürek sevdim..
  Önce merhaba diyen sonra dostluk,
  Sevgi saçan bir yürek sevdim
  Bazen kızgın, bazen kırgın,
  Bazen dargın, bazen dalgın,
  Bazen de buram buram özlem, hasret kokan,
  Bazen çocuksu nazlı bir beyaz gül,
  Bazen de cesur mu cesur, kendinden emin,
  Dağları delen bir yürek sevdim..
  Sıcacık sevgi dolu yüreğimi benden aldı..
  Öyle bir yürek sevdim ki,
  Yüreğim yüreğinde esir, tutuklu kaldı…

Sayfa başına git