Protein Tozu Ne İşe Yarar

Protein Tozu Ne İşe Yarar

Protein en önemli besinlerin başında gelmekle birlikte protein tozlarıda insan hayatında önemli bir yere sahiptir.Ancak bu progtein tozları o kadar dikkatli kullanılmalı ki aksi takdirde hiçbir faydasından yararlanılamaz.Proteinleri doğru yerde ve doğru zamanda tüketmek çok önemlidir.İşte proteinleri kullanıp fayda alabileceğiniz doğru yer ve zamanlar.

1. Spor veya Antremandan hemen sonra:

Sıklıkla protein tozu tüketmiyor ve günlük bir kereye mahsus tüketiyorsanız işte en doğru zaman.Spordan veya antrenmanda hemen sonra vucudunuz proteine ihtiyaç duymaktadır ve tam bu esnada 25- 30 gram tüketmeniz en doğru seçenektir.Böylelikle zararından da kaçınmış olacaksınız.

2. Spor veya Antremandan bir saat sonra

Antremandan ortalama 1 saat sonra, vücudunuz sakinleşip normal hale gelmiştir. Bu süreçten sonra tekrardan vücudunuz büyümeye müsaittir. Antremandan hemen sonra tüketmiş olduğunuz protein tozu metobolize edilmiştir ve vücüdunuz daha fazlasını ister. Bu sürede kullanacağınız protein tozu, vücudunuzun tamirini hızlandıracaktır.

Bu süreçtede 25-30 gram protein tozu tüketmenizi tavsiye ederiz.

3. Sabah vakti ilk iş

Uyandıktan hemen sonra veya bir kaşık protein tozundan hemen sonra. Vücudunuz ortalama 8 saatlik bir süre aç kaldı ve herhangi bır gıda tüketemedi. Vücudunuzu besleyin!

Protein tozu normal gıdadan vücudumuz tarafından çok daha çabuk sindirilir ve bu sayede vücudunuz daha hızlı beslenmiş olur.

Bu protein aşısı metobolizmanızı hızlandırır ki buda yağ yakımında size yardımcı olur. Beraberinde tabi ki güzel bir kahvaltı yapınız.

4. Akşam en son işiniz

Vücudunuzu gece boyunca koruyun. Bunun için güzel bir kombinasyon whey protein ve su bardağıyla süt karışımıdır.

Whey hızlı sindirilen bir proteindir, süt proteini (casein), casein ise yavaş sindirimli bir proteindir. Gece boyunca yavaş sindirimli bir protein tozu uzun süre olduğundan dolayı daha uygundur. İkisini karıştırarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

5. Öğünler arasında

Uzun zaman zarfı varsa, protein tozu kullanmanız mantıklı olacaktır. Bu sayede gün boyunca vücudunuzu proteinle beslemiş olursunuz. Bu sayede kas düşüşü yerine kas artışı elde etmiş olursunuz.

6. Öğünler içinde

Öğünler içinde protein tozu tüketerek öğününüzdeki protein miktarini artırmış olursunuz. Protein içeriği az olan öğünlerde supplement olarak protein tozu tüketmelisiniz.

Konu ile Alakalı Kelimeler: protein tozu ne ıse yarar, protein tozları ne işe yarar, protein tozu neye yarar, protein ne işe yarar, hyper mass 3000 ne ise yarar, protein tozu ne işe yara, vitamin tozu ne işe yarar, protein tozu eczanelerde satılırmı, casein ne işe yarar, casein protein ne işe yarar, antremandan sonra protein tozu yararları, vitamin tozu faydalari, protein tozu ne işe yarar bodyforum, 512 saatlik giyim teknolojileri kursu ne işe yarar, casein ne işe ya, whey protein zayıflamada işe yararmı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git