Wireless Modem Şifresini Öğrenme

Wireless Modem Şifresini Öğrenme

Modeminizin wireless şifresini unutanlardanmısın? Genelde wireless kullanıcıları ilk başta ayarladıkları şifreyi laptoplarında kullandıklarından sonra tekrar ihtiyaçları olmadığı için unuturlar. Bunu bende çok yaşıyorum. Genelde bilgisayara format attığınızda yada başka wifi özellikli cihaz kullanmaya kalktığımızda şifremizi unuttuğumuzu anlıyoruz.

Modeminizin wireless şifresini öğrenmek için öncelikle modemimizin arayüzüne ulaşmamız gerekmektedir. Modeminizin arayüzüne ulaşmak için modeminizin ip adresini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için başlat >> çalıştır yapıp cmd yazıp tamam diyoruz. Açılan pencerede ipconfig yazıp varsayılan ağ geçidini (Örn: 192.168.1.1) internet tarayıcımıza http://192.168.1.1 şeklinde yazıp sayfayı açıyoruz. Açılan sayfada bize modemin kullanıcı adı ve şifresini soracaktır. Her modemin kullanıcı adı ve şifresi farklıdır ama genelde kullanıcı adı admin şifreside admin dir. Modeminizin arayüzüne de ulaştıktan sonra wireless bölümünden güvenliğe girip şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Kelimeler: wifi şifresine bakma, bilgisayardan internet şifresine bakma, wireless modem, wifi şifresi nasıl öğrenilir, bilgisayarın wifi şifresi nasıl öğrenilir, bilgisayardan wifi sifresine bakma, modem şifresine bakma, adese wifi, wireless şifresine bakma, internet şifresine bakma, xp de wifi şifresi öğrenme, xp wireless şifresi öğrenme, xp wifi şifresi öğrenme, xp wifi şifresine bakma, xp de wireless şifresi öğrenme, masaüstü bilgisayardan wifi şifresi öğrenme, adese wifi şifresi, wifi şifre öğrenme, kablosuz ağ şifresine bakma, internet şifresine bilgisayardan bakma

Etiketler:

Wireless Modem Şifresini Öğrenme Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nihat arslan diyor ki:

    muden şifresi

Sayfa başına git